Opis usługi

Skanowanie i digitalizacja dokumentów

Skanowanie jest jedną z nowoczesnych metod archiwizacji danych.

Niektóre dokumenty muszą być składowane w formie tradycyjnej – tego wymagają m.in. przepisy prawa. Ale niektóre nie muszą.

Warto wówczas zastanowić się nad jedną z najbardziej bezpiecznych i trwałych form zabezpieczenia dokumentacji firmy, jaką jest digitalizacja.

Elektroniczna wersja zajmuje mniej miejsca, jest zawsze dostępna i nie generuje kosztów związanych z długotrwałym przechowywaniem. Oczywiście pod warunkiem, że skanowanie dokumentów odbędzie się w profesjonalnych warunkach i na sprzęcie gwarantującym odpowiednią jakość elektronicznej kopii. Proarchiv oferuje usługę skanowania wykonywaną przez doświadczony zespół, zgodnie z najwyższym standardem obowiązującym w branży.

Gwarantujemy pełną poufność oraz maksymalną rzetelność wykonanej usługi.

Każde zlecenie to nowa rekomendacja od zadowolonego klienta – dlatego wykonujemy je priorytetowo.

Zapraszamy!

Zapytaj o tę usługę

 

 

Zalety skanowania dokumentów firmowych

Skanowanie i digitalizacja dokumentów to usługa, którą przedsiębiorstwa wybierają coraz częściej. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest słuszne przekonanie o wygodzie korzystania z danych w formacie cyfrowym. Stworzenie elektronicznego archiwum pozwala bowiem na bardzo szybki dostęp do dokumentacji. Wystarczy tylko określić parametry wyszukiwania i po kilku sekundach pracownik może korzystać z wybranych akt. Tutaj warto wspomnieć również o tym, że skanowanie dokumentów pozytywnie wpływa na płynność pracy przedsiębiorstwa, nie tylko dzięki łatwości wyszukiwania akt. Dodatkowo nad każdym z dokumentów jednocześnie pracować może dowolna liczba ludzi, co zapobiega ewentualnym przestojom i frustracji. Do pozostałych zalet skanowania dokumentów do archiwum można zaliczyć:

  • Oszczędność przestrzeni

To ważne szczególnie w przypadku firm zajmujących niewielkie lokale. Również większe przedsiębiorstwa korzystają z digitalizacji dokumentów, aby uniknąć wydatków związanych z najmem dodatkowej przestrzeni pod archiwum.

  • Zwiększone bezpieczeństwo

Nośniki danych zajmują dużo mniej miejsca niż papierowa dokumentacja. Oznacza to, że stworzenie profesjonalnych zabezpieczeń związane będzie z mniejszą inwestycją niż np. zakup wielu przeciwogniowych szaf, które pomieściłyby tradycyjne archiwum.

Profesjonalna digitalizacja dokumentów

Aby stworzyć elektronicznie archiwum, niezbędna jest duża cierpliwość, dokładność oraz odpowiednia infrastruktura. Dysponujemy doświadczonymi pracownikami oraz nowoczesnym sprzętem. Takie połączenie pozwala nam realizować każde zlecenie szybko i jednocześnie z zachowaniem dużej precyzji. Digitalizacja dokumentów firmowych to złożony proces. Powierzenie go sprawdzonemu usługodawcy pozwala klientowi szybko zapanować nad posiadanymi aktami oraz pozytywnie wpływa na codziennie funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w zarządzaniu dokumentacją. Zachęcamy do kontaktu i do dowiedzenia się więcej o profesjonalnym skanowaniu i digitalizacji dokumentów.

Zapraszamy!

Zapytaj o tę usługę